• UPDATE. Na een grotendeels prima tweede seizoenshelft kan het nu echt gebeuren voor FC Eibergen. Eventjes werd het woord ‘titelkandidaat’- vooral door de buitenwacht – zelfs nog in de mond genomen, maar laten we ons daar vooral niet langer door afleiden. Waar het vooral om gaat is dat zondag voor eigen publiek de derde periodetitel kan worden veroverd. Alleen als bij winst op TVO het kwartje op twee andere velden de goede kant opvalt, dan is dit een feit. 

    Er zijn enkele manieren waarop de Bijenkamp-club de laatste periode kan pakken, dit weekeinde of volgend weekeinde. Op papier is winnen van TVO en – indien nog nodig – de laatste uitwedstrijd tegen VIOS uit Beltrum de eenvoudigste. Er is nog een plan B, daarover dadelijk meer. 

    De zojuist eerstgenoemde wijze is puur theoretisch. Want in de praktijk wordt zondag winnen van onze gasten uit Beckum nog een hele opgave. Ook TVO is al wekenlang in goeden doen en staat in de laatste reeks van zeven wedstrijden samen met Bentelo slechts één puntje achter op de Eibergenaren. De ploeg van trainer Gijs Noltes zal er dan ook alles aan doen om zelf die laatste prijs binnen te slepen. 

    Is Eibergen TVO daadwerkelijk de baas, dan stijgen de kansen op een periodetitel aanzienlijk. Die kan zelfs al worden behaald als tegelijkertijd Bentelo in de absolute topper tegen Hector punten laat liggen en tevens VIOS – momenteel op plaats vier van de laatste periode – hetzelfde doet in de uitwedstrijd tegen het tegen rechtstreekse degradatie knokkende Erix.

    De club uit Beltrum kan bij een eigen overwinning met ruime cijfers nog op gelijke hoogte komen. Om Eibergen dan nog van de periode af te houden dient volgende week op sportpark De Sonders ook de onderlinge confrontatie gewonnen te worden. Waarschijnlijk andermaal met een vrij groot verschil, want het doelsaldo van de ploeg van Ramon ter Maat is een stuk beter. 

    Wordt er zondag door Eibergen gelijkgespeeld dan verandert de situatie, maar is er nog niks verloren. Alleen als VIOS dan ook de derby wint - ongeacht de uitslag - dan passeert het de Eibergenaren in de periode. Uiteraard zou dat ook bij een nederlaag tegen TVO het geval zijn. 

    Bij een gelijkspel is er nog een ander scenario. Wint Bentelo zondag in Goor bij Hector en ook de laatste thuiswedstrijd tegen Twenthe dan is de kans groot dat het – mogelijk puur op basis van een veel beter doelsaldo - TVO achter zich laat in de laatste periode en wint het deze. In dat geval nemen de Eibergenaren als hoogst genoteerde ploeg - Hector heeft al een periode op zak - op de ranglijst de periode van Bentelo (dat dan tevens algeheel kampioen is) over en mag het zich gaan opmaken voor de nacompetitie. 

    Wat in elk geval niet mag gebeuren is dat er zondag wordt verloren van TVO, dat deze ploeg de laatste thuiswedstrijd tegen BSC Unisson ook wint en tegelijkertijd Bentelo beide laatste wedstrijden of zelfs één van deze twee niet winnend afsluit. In dat geval zou TVO de laatste periode kunnen veroveren en staat Eibergen – zelfs al het op de tweede plaats van het eindklassement belandt – met lege handen. Dat de titel naar Hector zou gaan lijkt dan eveneens niet gunstig. In dat geval is er een grote kans dat Bentelo tweede wordt en dan neemt die ploeg de laatste periode van de club uit Goor over. 

    We snappen dat het allemaal amper is te volgen. Het vergt een hoop rekenwerk, maar je komt er in deze fase van de competitie niet meer onderuit. Eibergen dient zich tegen TVO in elk geval louter te focussen op het feit dat het duel winnend moet worden afgesloten. 

    De belangrijkste conclusie mag zijn dat het team nog alles in eigen hand heeft. Mocht er na volgend weekeinde geen prijs te zijn gepakt dan valt de ploeg nog niet veel te verwijten, maar dan is de teleurstelling ongetwijfeld erg groot.