Weer van #fceibergen
|
31 januari 2012

De KNVB heeft de indeling van de voorjaarscompetitie voor vrouwen bekend gemaakt. In de 4e klasse, waar de vrouwen van FC Eibergen in uitkomen, wordt er in een najaars- en voorjaarscompetitie gespeeld. Daarbij wordt in het voorjaar de competitie in promotie- en degradatiepoules ingedeeld, om zo danwel voor promotie naar de 3e klasse of voor klassebehoud te spelen. In de najaarscompetitie is Dames 1 als 9e geëindigd en daardoor nu ingedeeld in één van de degradatiepoules, de 4e Klasse D01.
In het voorjaar speelt de ploeg van trainer Joeri Schilderinck tegen AZSV DA2 (Aalten), DES DA1 (Nijverdal), DZSV DA2 (Dinxperlo), ENC ’09 DA1 (Nijverdal) en Gazelle Nieuwland DA1 (Dieren). Volgens het reglement van de voetbalbond zal het bij de eerste drie in de competitie moeten eindigen, als het ook voor volgend seizoen zeker wil zijn van een plek in de 4e klasse. Eindigen de vrouwen lager dan is degradatie naar de 5e klasse een feit.
Bij deze nieuwe indeling komt de Eibergse vrouwenploeg twee oude bekenden tegen uit het najaar. Toen werd er ook al tegen DES en ENC ’09 gespeeld en werd in de stand boven deze beide ploegen geëindigd. Van ENC ’09 werd toen in een rechtstreeks duel gewonnen (2-1), maar van de andere Nijverdalse ploeg verloren (0-1).
Scheidend trainer Schilderinck zal er ongetwijfeld alles aan willen doen om goed af te sluiten met zijn elftal en klassebehoud veilig te stellen. De top 3 wordt de komende maanden dus ongetwijfeld het doel.
